f93831591e731f014df7bac96a4141ca.jpeg

W ostatnim czasie Minister Zdrowia zatwierdziła plan dla naszego województwa, zwiększając liczbę karetek do 113, w tym 85 całodobowych. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka.

Na początek od 1 lipca zaplanowano 12-godziny dyżur karetki pogotowia w Czarnej Dąbrówce.

 

Już w marcu br P. Starosta przekazał mi informację iż być może gmina nasza zostanie objęta rozszerzonym programem funkcjonowania Ratownictwa Medycznego. Na zorganizowanie tematu mielibyśmy czas do końca roku.

W dniu 16 maja na spotkaniu z Panią Dyrektor Szpitala i Panem Starostą przekazano mi informację że zapadła decyzja o utworzeniu takiego punktu i przydzieleniu nam karetki ale decyzją Wojewody czas na przystosowanie techniczne mamy tylko do 1 lipca b.r.

W tym okresie musimy przystosować się organizacyjne na utworzenie miejsca garażowego dla karetki i pomieszczeń socjalnych dla jej obsługi. Wspólnie zakwalifikowaliśmy miejsce utworzenia na bazie otoczenia działki i pomieszczeń w obiekcie Ośrodka Zdrowia.

Oczywiście przystępujemy do pomocy w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia które w oczywisty sposób przyczyni się do szybszej interwencji w przypadkach służących pilnej potrzeby udzielenia pomocy i ratowania życia.