Czytaj więcej: XXX lecie Samorządu

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze po II wojnie światowej w pełni wolne wybory. Były to wybory do odrodzonego samorządu terytorialnego. Polacy otrzymali szansę urządzenia swoich miast i wsi - swoich Małych Ojczyzn- zgodnie z własnymi oczekiwaniami i potrzebami”.

 

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Dnia Matki

Drogie Mamy w dniu Waszego święta składam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy wdzięczności za pracę, trud i zaangażowanie włożone w wychowanie dzieci. Pragnę podziękować za Waszą troskę, ciepło i życiowe mądrości, które  każdego dnia przekazujecie nam - swoim dzieciom, tym małym i tym zupełnie już dorosłym.

 

Czytaj więcej: Działalność Rady Gminy podczas stanu epidemii

W związku z licznymi zapytaniami w sprawie działalności Rady Gminy Czarna Dąbrówka, chciałbym poinformować, iż Rada Gminy nie zaprzestała swojej działalności mimo wprowadzenia  Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020roku, na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii.

 

Czytaj więcej: Samorządowcy wystosowali wspólne oświadczenie w sprawie wyborów

Szefowie Unii Metropolii Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Miast Polskich oraz Śląskiego Związku Gmin i Powiatów wypowiedzieli się na temat wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku.

 

Czytaj więcej: Komunikat Wójta Gminy

W związku z komunikatem Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 07 maja 2020 r., informuję że głosownie w sprawie wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych, na dzień 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.

 

Czytaj więcej: Życzenia dla strażaków

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim druhnom i druhom ochotnikom, którzy pełnią służbę pożarniczą składamy najlepsze życzenia. Wielu sukcesów w życiu osobistym, wytrwałości oraz satysfakcji i dumy z codziennej gotowości niesienia bezinteresownej pomocy.

 

Czytaj więcej: Komunikat Wójta Gminy

Nowo określone zasady funkcjonowania publicznego określone „Tarczą 3” wprowadziły możliwość uruchomienia przez samorządy żłobków i przedszkoli. W naszym gminnym systemie organizacyjnym są to oddziały przedszkolne istniejące przy Szkołach Podstawowych po trzy Czarnej Dąbrówce i Rokitach, dwa w  Nożynie i jeden w Jasieniu.

 

Czytaj więcej: Komunikat Wójta Gminy Czarna Dąbrówka

Działając na podstawie § 13 ust. 1-3 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 697) informujemy, że od dnia 22 kwietnia 2020 r. do odwołania w Urzędzie Gminy w Czarnej Dąbrówce będą przyjmowani interesanci,  szczególności w sprawach z zakresu:

 

Czytaj więcej: Uwaga Ważna Informacja !!!

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się dystrybucja maseczek ochronnych przeciw "Koronawirusowi”, które rozprowadzamy na razie w ilości zabezpieczającej pierwszą potrzebę, przede wszystkim osób starszych. Media - telewizja, Internet, Facebook, często pokazywały i pokazują w jaki sposób można sporządzić maseczkę samodzielnie w warunkach domowych i spora część mieszkańców zabezpieczyła już swoje potrzeby.