Czytaj więcej: Premia Inwestycyjna dla gminy Czarna Dąbrówka

Niemalże przez cały tydzień otrzymywałem telefony z prośbą o szczegóły wypowiedzi w Kurierze Bytowskim na temat artykułu ,,Premia Inwestycyjna".

 

Czytaj więcej: Urząd Gminy w akcji Gaszyn Challenge

W całym kraju organizowana jest pomoc dla dzieci z SMA, wszyscy robią pompki, przy okazji wpłacają pieniądze na chore dzieci. Urząd Gminy Czarna Dąbrówka także włączył się do akcji GaszynChallenge by pomóc chorej Tosi na zakup drogiego leku.

 

Czytaj więcej: Zmarła Agnieszka Piotrowska prezes Stowarzyszenia

W niedzielę 28 czerwca 2020r. po nierównej walce z chorobą nowotworową odeszła do wieczności Agnieszka Piotrowska- wieloletni pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce, działaczka społeczna, współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia „Siła Dębu” działającego na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

 

Czytaj więcej: Wyniki etapu gminnego konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” oraz „Piękna Wieś 2020”

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” oraz „Piękna Wieś 2020" W tym roku do etapu gminnego zgłoszone zostały dwie wsie, jedna zagroda rolnicza oraz dwanaście zagród nierolniczych w kategorii „Piękna Wieś 2020” – Konkurs gminny. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

 

Czytaj więcej: Wyniki wyborów Prezydenckich w gminie Czarna Dąbrówka

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów prezydenckich 2020 dla poszczególnych gmin. W gminie Czarna Dąbrówka wyniki z wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 20 czerwca 2010 r. kształtowały się następująco:

 

Czytaj więcej: Akcja Gaszyn Challenge

W całym kraju organizowana jest pomoc dla Tosi wszyscy robią pompki, przy okazji wpłacają pieniądze na drogi lek dla chorej dziewczynki. Rada Gminy Czarna Dąbrówka także włączyła się do akcji Gaszyn Challenge. Kołu Gospodyń „Wice Jerzkowice”  dziękujemy za nominację #GaszynChallenge pomoc dla Tosi.

 

Czytaj więcej: Kolonie letnie dla dzieci z naszej gminy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce zaangażowany jest w organizację wypoczynku letniego dla dzieci Gminy Czarna Dąbrówka.

 

Czytaj więcej: Usuwanie wyrobów azbestowych z terenu naszej gminy

W dniu 10 czerwca b.r. złożony został wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku o dofinansowanie projektu edycji 2020 pn. "Usuwanie Wyrobów Azbestowych z Terenu Gminy Czarna Dąbrówka".

 

Czytaj więcej: Place zabaw otwarte – apel o rozwagę

W związku z brakiem wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących bezpieczeństwa na placach zabaw po ich ponownym otwarciu, apelujemy do rodziców o rozważne zachowanie w tego typu miejscach, by zabawa była bezpieczna dla wszystkich.