858f609de64dc56a20f3852de51a8315.jpg

Niesamowite emocje towarzyszyły tegorocznemu Jarmarkowi kulinarno-sportowemu, który odbył się 15 sierpnia br. Było dużo ruchu, pysznego i swojskiego jedzenia  oraz dużo muzyki.

Pogoda która na początku spłatała figla, potem była wręcz wymarzona i spowodowała, że frekwencja na imprezie jak na nasze realia była fantastyczna.Atrakcji nie brakowało: konkurencje sportowe na wesoło, stoiska z przeróżnymi smakołykami, nietypowa odmiana paintballa (strzelanie z łuku) oraz strzelnica były przez cały czas oblegane, na zakończenie duża dawka dobrej muzyki czyli koncerty zespołów Pomorska 68 oraz Stonehenge.

Odbyło sie również podsumowanie konkursu Mały szef kuchni oraz ogłoszonego wcześniej ,,Konkursu na potrawę regionalną gminy". Do tego konkursu zgłosiło się siedmiu wystawców, a jury w osobach Pań Joanny i Agnieszki Ochniak (autorytetów kulinarnych na skalę ogólnoświatową) zdecydowało, że pasztet z kurczaka z sosem z czarnej porzeczki (seniorek z Kóz) zdobył I miejsce. Drugie miejsce zdobyła drużyna małych szefów kuchni, która przygotowała barszcz ukraiński. Natomiast III miejsce zdobył chleb ze smalcem i ogórkiem(seniorów z Jasienia).

Wystawiony nad ogniskiem kociołek z kaszą i omastą oraz podpłomyki zniknęły w 20 minut.

Wszyscy mamy nadzieję wrócili z jarmarku najedzeni, ubawieniu i uśmiechnięci. Zainteresowanie imprezą świadczy o tym, że warto ją robić cyklicznie.

Serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów, dzięki którym mogliśmy zakupić cenne nagrody: Nadleśnictwo Łupawa, P.H.U. SMENTOCH Elżbieta, Jan Klejna Gospodarstwo Rolne, Gospodarstwo Rybackie Kozin, Bank Spółdzielczy w Łebie, Oddział Banku Spółdzielczego w Czarnej Dąbrówce, oraz działaczom GTS, strażakom no i oczywiście pracownikom GCKiB.

 

z wyrazami szacunku Dyrektor GCKIB

 Dariusz Narloch

Czytaj Więcej>>