s_800_550_16777215_01_cache_klixok2watermark_79f4288dc98e1bc9d4e45d1f38876dad.png

Serdecznie zapraszamy Państwa na osobliwy Dzień Kobiet do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki. W pierwszej kolejności będziecie mieli szansę poznać i zobaczyć wystawę wybitnej artystki LONGINY WYSOCKIEJ.

Prace tej niezwykłej malarki znane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pani Wysocka jest absolwentką Liceum Plastycznego w Gdyni Wydziału Fotografii, jednakże to z malarstwem postanowiła związać swoją przyszłość. Jest także wykładowcą-wolontariuszem na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Włącza się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne i artystyczne. Pani Wysocka wykorzystuje różne techniki malarskie, m.in.: oleje, pastele, akwarele, a przedmiotami jej malarstwa są, m.in.: pejzaże, obiekty, portrety, ulice miast. Będziecie mieli możliwość nabycia prac Pani Longiny oraz zapisania się na warsztaty z tą niezwykłą artystką.

Swoim tańcem zachwyci Państwa zespół tańca Irlandzkiego i Szkockiego TREBRARUNA

Jest to jeden z najstarszych polskich zespołów (istnieje 21 lat) zajmujących się tańcami celtyckimi ( liczne warianty tańców szkockich, irlandzkich, bretońskich).
Trebraruna charakteryzuje się wszechstronnością swoich tancerzy, prezentuje zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne oblicze irlandzkiego i szkockiego folkloru.

Zaprezentują się także dziewczyny z zespołu "Musical":
- Maria Pobłocka
- Paulina Piotrowska
- Monika Miszk

Dziewczyny pod okiem Mai Pobłockiej rozwijają się muzycznie. Mają na swoim koncie wiele nagród, również na szczeblu ogólnopolskim.
Dziewczyny zarażają swoją pasją do muzyki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!!!