Szanowni Mieszkańcy! Rusza cykl bezpłatnych szkoleń informatycznych w zakresie praktycznego korzystania z Internetu, np. zarządzania bankowością elektroniczną, tworzenia stron www, prowadzenia biznesu w sieci czy bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Gmina Czarna Dąbrówka w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizuje projekt pn.: „E – aktywni mieszkańcy Gminy Czarna Dąbrówka”. Operacja realizowana jest w ramach projektu grantowego „Akademia kompetencji cyfrowych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, oś Priorytetowa nr 3 ”Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.  

Odbiorcami projektu jest 150 mieszkańców Gminy Czarna Dąbrówka, którzy zostaną przeszkoleni w zakresie korzystania z Internetu, w tym e-usług. W ramach projektu zostanie również zakupiony sprzęt komputerowy niezbędny do przeprowadzenia szkoleń, który po zakończeniu realizacji działań projektowych zostanie przekazany do naszych szkół.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w przedsięwzięciu!

W ramach projektu zaplanowano cykl bezpłatnych szkoleń informatycznych dla mieszkańców Gminy Czarna Dąbrówka powyżej 25 roku życia, w tym dla osób aktywnych/nieaktywnych zawodowo, emerytów oraz osób niepełnosprawnych. Szkolenia mają na celu podniesienie kompetencji cyfrowych w zakresie umiejętności informatycznych, komunikacyjnych w sieci oraz korzystania z publicznych e-usług. Podczas szkoleń mieszkańcy nauczą się, jak wykorzystać zasoby Internetu w codziennym życiu, podniosą umiejętności cyfrowe, które w obecnych czasach potrzebne są do korzystania z bankowości elektronicznej czy innych usług dostępnych w Internecie.

Świat wirtualny spotykamy zarówno w pracy, nauce, opiece nad dziećmi, czy przy załatwianiu spraw administracyjnych, dlatego Gmina Czarna Dąbrówka stawia na rozwój i edukację mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka i zaplanowała szkolenia o tematyce:

  • Rodzic w Internecie
  • Mój biznes w sieci
  • Moje finanse i transakcje w sieci
  • Działam w sieciowych społecznościach
  • Tworzę własną stronę internetową (BLOG)
  • Rolnik w sieci
  • Kultura w sieci

Szkolenia będą odbywały się w dogodnych dla Państwa terminach (od lipca 2020 do października 2020 (w grupach maksymalnie 10-osobowych po 12 godzin zajęć), w szkołach/ świetlicach na terenie Gminy Czarna Dąbrówka oraz w siedzibie Urzędu Gminy.

Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Gminy w Czarnej Dąbrówce w godz. 8.00 - 15.00, drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie (59) 8212643. Wybór uczestników będzie odbywał się na podstawie formularzy zgłoszeniowych.

Informacje o szkoleniach można uzyskać od poniedziałku do piątku (w godz. 08:00-15:00):

  • w Urzędzie Gminy Czarna Dąbrówka, pok. 19, pod numerem telefonu: 59 8212643,
  • informacji udziela – koordynator projektu Agnieszka Ciszewska

 

Planowany koszt realizacji projektu wynosi 84.000 zł i zostanie w całości pokryty z otrzymanego dofinansowania.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020

 -