Czytaj więcej: Uroczystość z okazji wstąpienia OSP Rokity do KSRG

W piątek 17 maja 2024 r. w Rokitach odbyła się uroczystość z okazji wstąpienia OSP Rokity do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Poświęcenie nowego wozu bojowego.

 

Czytaj więcej: Pożar budynku gospodarczego w Rokicinach

12.05.2024 o godzinie 5.10 nasza jednostka OSP została zadysponowana do palącego się budynku gospodarczego w miejscowości Rokiciny. Doszło tam do groźnego pożaru budynku gospodarczego z maszynami rolniczymi.

 

Czytaj więcej: Gminne Eliminacje OTWP

15 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Czarnej Dąbrówce odbyły się Gminne Eliminacje OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom".

 

Czytaj więcej: Uroczyste przekazanie wozu bojowego dla OSP Czarna Dąbrówka

W piątek 1 marca 2024 r. przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Dąbrówce odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu Ratowniczo – Gaśniczego MAN TGM 18.320 z zabudową Szcześniak.

 

Czytaj więcej: Uroczyste przekazanie wozu bojowego dla OSP Rokity

W piątek 19 stycznia przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitach odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Midlum 270 dci.

 

Czytaj więcej: Trudne warunki drogowe w naszym rejonie

Wieczorne opady śniegu, a nad ranem marznącego deszczu spowodowały, że wszystko pokryło się warstwą lodu. Warunki te spowodowały trudną sytuację na drogach.

 

Czytaj więcej: Nowy samochód Ratowniczo - Gaśniczy dla OSP Czarna Dąbrówka

Strażacy z OSP Czarna Dąbrówka w drodze przetargu zakupili nowy samochód Ratowniczo – Gaśniczy MAN TGM 18.320 z zabudową Szcześniak.

 

Czytaj więcej: Pierwszy śnieg łamie drzewa i konary. Strażacy interweniowali

W ostatnich dniach nasi strażacy z OSP mają pełne ręce roboty. Niemal cały czas wzywani są do połamanych przez śnieg drzew oraz linii energetycznych.

 

Czytaj więcej: Pożar przyczepy kempingowej w Kozinie

21 listopada 2023 roku około godz. 18.40 nasza jednostka OSP została zadysponowana do pożaru domku kempingowego na terenie żwirowni w Kozinie.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy na trasie Rokity - Jasień

W sobotę 11 listopada około godziny 15:30 nasza jednostka OSP została zadysponowana do wypadku drogowego na trasie  Rokity - Jasień .