Czytaj więcej: Kolizja samochodu dostawczego na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity

W dniu 28.09.2020 r.  o godzinie 20.10 nasza jednostka została zadysponowana do Kolizja drogowej na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity. Na miejscu zdarzenia okazało się że samochód dostawczy marki Ford zderzył się z przebiegającą przez jezdnię łanią.

 

Czytaj więcej: Pożar słomy na trasie Czarna Dąbrówka - Jerzkowice

Prawie 5 godzin trwały piątkowe działania (18.09.2020r.) przy pożarze kilkudziesięciu balotów ze słomą na trasie Czarna Dąbrówka - Jerzkowice. W gaszeniu pożaru brały udział jednostki z OSP Czarna Dąbrówka (2 zastępy), Osp Nożyno, OSP Jasień, Osp Mikorowo  oraz zastęp PSP Bytów.

 

Czytaj więcej: Kolizja drogowa w Czarnej Dąbrówce

W dniu 26 sierpnia 2020 r.  jednostka OSP Czarna Dąbrówka po raz drugi została zadysponowana do kolizji drogowej. Tym razem samochód dostawczy uderzył w barierki ochronne na moście drogowym w Czarnej Dąbrówce. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Czytaj więcej: Wypadek drogowy na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity

W dniu dzisiejszym tj. 26.08.2020 r. na trasie Czarna Dąbrówka - Rokity doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odblokowaniu drogi.

 

Czytaj więcej: Samorząd Województwa Pomorskiego wsparł strażaków

7 lipca 2020 roku w siedzibie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach odbyło się uroczyste przekazanie dotacji celowych od Samorządu Województwa Pomorskiego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na dofinansowanie zakupów mundurów wyjściowych oraz specjalnych.

 

Czytaj więcej: Mikołaj przychodzi też w czerwcu

W dniu dzisiejszym tj. 25.06.2020 r. otrzymaliśmy bardzo miły prezent od naszego przyjaciela Pana Mariusza Grzędy z firmy Global Service Mario. Przedstawiciel firmy dostarczył nam sprzęt ratowniczy w postaci: Lampy halogenowej na statywie, stojaka oświetleniowego,

 

Czytaj więcej: Zalany budynek mieszkalny w Karwnie

W dniu 19.06.2020 r. nasza jednostka została zadysponowana do zalanego budynku w miejscowości Karwno. Silne opady deszczu spowodowały zalanie pomieszczeń parterowych domu jednorodzinnego.

 

Czytaj więcej: Gaszynchallange w OSP Czarna Dąbrówka

W dniu 12.06.2020 r. w związku z nominacją naszej jednostki przez OSP Rokity i OSP Sulęczyno przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji pomocy chorym dzieciom. Wyzwanie zostało przyjęte, pompki zrobione a na konto małej Martynki powędrowało od strażaków 1000 zł.

 

Czytaj więcej: Kolizja drogowa na trasie Rokity Rokiciny

W dniu 28.05.2020 r. nasza jednostka została zadysponowana do kolizji drogowej na trasie Rokity- Rokiciny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia poszkodowanemu została udzielona pierwsza pomoc, zabezpieczono miejsce działań i wprowadzono ruch wahadłowy.

 

Czytaj więcej: Pożar lasu w Nożynie

W dniu 22.04.2020 r. doszło do pożaru lasu w miejscowości Nożyno. W związku z zagrożeniem pożarowym spowodowanym niskim stanem wilgotności ściółki na miejsce działań zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Dzięki szybkiej interwencji ochotników z Nożyna pożar został szybko opanowany.