s_800_550_16777215_01_cache_klixok2watermark_ef558f1c7f414d4de113c4d4ba1e97d6.jpg

Rok 2020 i początek 2021 ze względu na sytuację epidemiologiczną nie obfitował w imprezy plenerowe, tym większa więc była radość dzieci, gdy druhowie i druhny z OSP Czarna Dąbrówka zorganizowali festyn rodzinny pn. „Strażacki Dzień Dziecka”

1 czerwca jednostka OSP otworzyła się dla najmłodszych oraz ich opiekunów. Można było zobaczyć z bliska wozy strażackie, a nawet zrobić sobie w nich zdjęcie i przejechać się z druchami. Zaprezentowano sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz sposoby jego użytkowania. Dzieci mogły przymierzyć hełmy i spróbować założyć ubiór bojowy oraz gasić „pachołki”.

Nie był to jednak koniec atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, przy okazji festynu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny - "Cztery pory roku, a zagrożenia pożarowe"

Zwycięzcą konkursu został Tomasz Benkowski z Kleszczyńca, drugie miejsce zajął Filip Tetłak a trzecie miejsce zajęła Emilia Soroka.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Jakub Jakubowski z Jerzkowic
  • Marcin Jerszewski z Jasienia
  • Karolina Cierzan z Jasienia
  • Nikola Stenka z Jasienia

W drugiej kategorii komisja postanowiła przyznać I Miejsce Kindze Zielonka z Nożyna (innych nagród w tej kategorii nie przyznano)

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodki upominek  dodatkowo na każdego czekała gorąca kiełbaska z grilla, słodki poczęstunek i napoje.

Cieszymy się z zainteresowania jakie wzbudziła nasza impreza dla najmłodszych i mamy nadzieję,  że na stałe wejdzie ona do kalendarza kulturalnego naszej gminy.