476bf434479bcb0923c8ce935ad83da6.jpg

W piątek 19 stycznia przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitach odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Midlum 270 dci.

Wóz, który przekazany został jednostce w Rokitach uprzednio służył w OSP Czarna Dąbrówka, która w zamian pod koniec miesiąca otrzyma nowy samochód Ratowniczo – Gaśniczy MAN TGM 18.320.

W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Jan Klasa, Komendant PSP W Bytowie st. bryg. Dariusz Kaźmierczak, Komendant Gminny OSP Tomasz Malek, radne oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP z naszego rejonu.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne wręczenie kluczyków przez Komendanta gminnego na ręce Prezesa OSP Rokity Artura Wiśniewskiego i Naczelnika OSP Rokity Tomasza Szymańskiego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w świetlicy wiejskiej, gdzie miały miejsce podziękowania oraz wręczenie symbolicznych upominków. 

Samochód, który otrzymała nasza OSP bez wątpienia przyczyni się do zapewnienia w większym stopniu bezpieczeństwa mieszkańcom, a strażakom do bardziej profesjonalnego prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych.

Zakończeniem uroczystości był wspólny poczęstunek.

Czytaj Więcej>>