s_800_550_16777215_0_1_cache_klixok2watermark_d866238c282e56a27fba32a979d2b4f3.jpg

15 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Czarnej Dąbrówce odbyły się Gminne Eliminacje OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Turniej odbył się w trzech kategoriach I-IV, V-VIII i grupa starsza ponadpodstawowa w sumie udział wzięło trzydzieści dziewcząt i chłopców z szkół gminy Czarna Dąbrówka.

Pierwsze miejsca w swoich grupach zdobyły dziewczęta I gr. Hania Jaśniak SP. Nożyno , II gr. Maja Kozłowska SP. Rokity i III gr. Marcelina Wenta OSP Rokiciny.

Dziewczęta będą reprezentowały gminę 19.04.2024 na powiatowych eliminacjach w Bytowie.

Turniej został przygotowany przez strażaków z OSP Czarna Dąbrówka którzy również stanowili skład komisji sędziowskiej.

Mieliśmy ogromną przyjemność skorzystać z gościnności i z nowej auli szkoły w Czarnej Dąbrówce za co bardzo dziękujemy pani dyrektor szkoły Małgorzacie Jereczek oraz pani Bożenie Bujak i Małgorzacie Rekowskiej które przygotowały salę i młodzież.

Swoim podopiecznym kibicowali opiekunowie z wszystkich szkół, dyrektorzy szkół, Wójt Gminy Jan Klasa, Sekretarz Gminy Joanna Parszewska, , w-ce prezes ZOP OSP RP. Andrzej Rusiecki oraz Komendant Gminny OSP Tomasz Malek.

Szczególne podziękowanie dla druhów Wojtka Rusieckiego , Sebastiana Malka, Damiana Michanczyka, Bartka Ulanowskiego za przeprowadzenie całego turnieju.