Czytaj więcej: Pożar lasu w Nożynie

W dniu 22.04.2020 r. doszło do pożaru lasu w miejscowości Nożyno. W związku z zagrożeniem pożarowym spowodowanym niskim stanem wilgotności ściółki na miejsce działań zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Dzięki szybkiej interwencji ochotników z Nożyna pożar został szybko opanowany.

 

Czytaj więcej: Pożar budynku mieszkalnego w Kłosach

W dniu 18.04.2020 r. nasza jednostka został zadysponowana przez SK PSP w Bytowie do pożaru budynku mieszkalnego w Kłosach. Na miejsce pożaru udała się sekcja w sile duch zastępów gaśniczych. Po przybyciu na miejsce działania gaśnicze prowadziły jednostki OSP Rokity oraz OSP Jasień.

 

Czytaj więcej: Pożar przewodów kominowych w Czarnej Dąbrówce

W dniu 23.01.2020 roku do SK KP PSP w Bytowie wpłynęła informacja o pożarze przewodów kominowych w budynku jednorodzinnym w Czarnej Dąbrówce. Na miejsce działań zadysponowano zastęp OSP Czarna Dąbrówka i PSP Bytów.

 

Czytaj więcej: Samochód w Jeziorze

W dniu 22.01.2020 r. dyżurny SK KP PSP w Bytowie otrzymał informacje, iż do jeziora Kozin wjechał samochód osobowy. Na miejsce działań zadysponowano: OSP Czarna Dąbrówka (GBARt, SLOp z łodzią ratowniczą) PSP Bytów, Zespół ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

 

Czytaj więcej: Pożar garażu w Karwnie

W dniu 14 stycznia 2020 roku nasza jednostka została zadysponowana dwoma zastępami do pożaru drewnianego garażu w Karwnie. Po przybyciu na miejsce zlokalizowano źródło ognia i przystąpiono do działań gaśniczych. na miejsce został wezwany patrol policji w celu wyjaśnienia okoliczności powstania pożaru.

 

Czytaj więcej: Pożar w Sierominie

W dniach 09-10 stycznia 2020 roku nasza jednostka dwukrotnie interweniowała w miejscowości Sieromino. W miejscu byłego ośrodka wczasowego pracownicy prowadzący prace porządkowo-rozbiórkowe rozpalili ogniska które spowodowały duże zadymienie.

 

Czytaj więcej: Odznaka Ministra Zdrowia dla Andrzeja Rusieckiego

W dniu 8 grudnia w Słupsku odbyło się Uroczyste Spotkanie Rady Okręgowej Polskiego Czerwonego Krzyża, podczas którego założyciel i wieloletni prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy OSP w Czarnej Dąbrówce, Komendant OSP Andrzej Rusiecki został wyróżniony odznaką Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu, nadawaną przez Ministra Zdrowia. 

 

Czytaj więcej: Strażacy ochotnicy otrzymali nowy sprzęt ratowniczy

29 listopada 2019 roku w sali GCKiB w Czarnej Dąbrówce odbyła się znakomita uroczystość przekazania naszym drużynom OSP zakupionego sprzętu z pozyskanych środków zewnętrznych.

 

Czytaj więcej: Ćwiczenia Obronne

Wójt Gminy Czarna Dąbrówka informuje, że w dniu 20 listopada 2019 r. w Urzędzie Gminy Czarna Dąbrówka oraz Jednostkach Organizacyjnych zostaną przeprowadzone gminne ćwiczenia obronne w ramach powiatowego ćwiczenia obronnego p.k. „BOUJA 2019”.

 

Czytaj więcej: Na bycie strażakiem-ratownikiem nigdy nie jest za późno...

To stwierdzenie świetnie pasuje do Druha Zdzisława Papinigus, który swoją przygodę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rokitach rozpoczął w 2001 roku w wieku 47 lat.Po odbyciu szkolenia podstawowego czynnie uczestniczył w działania ratowniczo-gaśniczych.