Niemal 200 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali około dystans 10 km.

Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci. Łącznie w sobotnich biegach wzięło udział około 300 zawodników.

Urokliwą i po rocznej przerwie spowodowanej koronawirusem, ponownie wokół Tuszkowskiej Matki, pobiegli uczestnicy sobotniej edycji biegu w Lipuszu.

Na metę pierwszy wbiegł Łukasz Kujawski z Żukowa. Za nim kolejno Miłosz Kuczkowski z Wielkiego Klincza i Jakub Went z Łeby. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Za nią kolejno wbiegły na metę Antonina Wirkus ze Szczecinka oraz Monika Kujawska z Żukowa. Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal.

Z naszej gminy w biegu uczestniczyli - Emilian Czarnowski który z czasem 0:43:08 uzyskał wysoką 38 pozycję i 10 w swoim wieku oraz nasz długoletni biegacz Jan Klasa z Nożyna, który z czasem 0:52:35 zajął 122 miejsce OPEN i 8 w kategorii M60+

Imprezę zakończono uroczystą dekoracją oraz losowaniem ciekawych nagród.