s_800_550_16777215_01_cache_klixok2watermark_2b101b157f83cb45993ef770b7eba4f5.jpg

Nasi sportowy weekend rozpoczęli od udziału biegaczy z Rokit w XIII Biegu Gryfa w Parchowie. Relacja i wyniki podane osobno. Pod biegaczach do rywalizacji przystąpili młodzi piłkarze GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka.

Drużyna trenera T. Gralaka w Chojnicach rozegrała mecz ligowy klasy okręgowej juniora D2 z miejscowym zespołem Chojniczanki 1930. Piłkarze na mecz  do Chojnic udali się bez kilku chorych i kontuzjowanych zawodników.  Mimo lepszej gry niż tydzień temu nie dali rady gospodarzom i przegrali 0:5 (0:1).

Skład drużyny GTS :  Gracjan Galus – Marcin Klassa, Tomasz Dróżdż, Dersu Korycik, Jakub Chadacz, Bartłomiej Galus, Hubert Witka, Krystian Wiczk, Dawid Stenka. Na zmiany wchodzili : Dominik Lis, Wojciech Klejna. Na ławce obecny Aleksander Woźniak.

Popołudniu o godz. 16.00 na boisko w Udorpiu wybiegli piłkarze WKS Nożyno. Drużyna z Nożyna w meczu o mistrzostwo klasy B zmierzyła się z wiceliderem ligi miejscową Uranią. Skazani na pożarcie piłkarze WKS stawili mocny opór gospodarzom ulegając faworytom 2:4 (1:3).

Bramki dla WKS zdobywali : Damian Czarnowski 21 min. i gol samobójczy gospodarzy w 60 min.

WKS wystąpił w składzie :  Marcin Lis – Aureliusz Czarnowski, Karol Malek, ( 70 min. Jaku Gostomski), Jacek Trąbka, Paweł Czaja, Damian Czarnowski (60 min. Dawid Dawidowski), Adrian Czarnowski, Emilian Czarnowski, Dominik Lalik, Piotr Majewski, Aleksander Malek. Na ławce : Dawid Ferda, Tomasz Gański, Marcin Heron, Ireneusz Szarzyński.

 

Tego samego dnia zawodnik GTS Dawid Gralak wystartował XI Biegu Piaśnickim zajmując  241 miejsce w gronie 367 biegaczy. Nie miejsce było najważniejsze lecz uczczenie pamięci ofiar pomordowanych na początku drugiej wojny światowej.

W sobotę również kolejny mecz w rozgrywka klasy A rozegrał zespół GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka. Drużyna trenera T. Gralaka podejmowała na swoim boisku Start Łebień. Gospodarze zafundowali swoim kibicom nie lada emocje. Po pierwszej słabej połowie w wykonaniu GTS, gospodarze schodzili do szatni przegrywając 2:0. Nie wiemy co było w szatni ale po przerwie kibice oglądali zupełnie inny zespół, który pokazał że w piłkę grać potrafi. Gospodarze krótko po rozpoczęciu gry po bramkach Patryka Ostrowskiego i Dawida Wdowczyka doprowadzili do remisu. A później dołożyli jeszcze dwa gole autorstwa Mateusza Ostrowskiego i Dawida Wdowczyka pokonując Start 4 :2.

Zwycięstwo i zdobyte trzy punkty pozwalają drużynie GTS utrzymać drugie miejsce w tabeli.

GTS GR Bieliński Czarna Dąbrówka   -    Start Łebień    4:2  (0:2)

Bramki dla GTS :  49 min. Patryk Ostrowski,  54 min. i 79 min. Dawid Wdowczyk,  62 min. Mateusz Ostrowski.

Skład GTS :  Leszek Białek -  Damian Zblewski, Grzegorz Lejk, Michał Biernat ( 82 min.  Damian Zieliński), Adam Osowski, Paweł Duszkiewicz, Patryk Wolski, Mateusz Ostrowski, Dawid Wdowczyk, Jędrzej Narloch ( 88 min. Arkadiusz Syldatk), Patryk Ostrowski ( 69 min. Kamil Malek).  Na ławce : Maciej Finster.

 

W niedzielę biegacze WKS Nożyno wybrali się do Somonina gdzie wystartowali w IV biegach Kamiennych Weselników. Bieg rozgrywany  został w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Zawodnicy WKS wystartowali na dystansach 5 i 10 km.

Wyniki osiągnięte przez naszych biegaczy :  Marcin Lis ukończył bieg na 5 km. na miejscu 94 w stawce 164 biegaczy. Emilian Czarnowski swój start dystansie 10 km zakończył na miejscu 48 miejscu w stawce 347 zawodników. Biegu z powodu kontuzji nie ukończył Damian Czarnowski.

Bieg Główny na dystansie 10 km wygrał Tadeusz Zblewski LKB Braci Petk Lębork.

 

Opracował : T. Gralak

Czytaj Więcej>>