48d32c5f17bc7b6cddac9d207cfe304e.jpg

21 maja na obiekcie sportowo rekreacyjnym w Czarnej Dąbrówce rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Czarna Dąbrówka w trójboju LA szkół podstawowych. Zawody rozegrano w ramach „Igrzysk Dzieci”. Do rywalizacji przystąpiły dziewczynki i chłopcy ze szkół w Jasieniu, Rokitach i Czarnej Dąbrówki.

Udziału nie wzięła szkoła z Nożyna. Dzieciaki rywalizowały w biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wśród dziewcząt najlepsze zespołowo okazały się dziewczęta z Rokit, które nieznacznie wyprzedziły dziewczęta z Jasienia. W kategorii chłopców zdecydowane zwycięstwo odniosła szkoła z Czarnej Dąbrówki.

Klasyfikacja Dziewcząt:

  1. SP Rokity 403 pkt
  2. SP Jasień 400 pkt
  3. SP Czarna Dąbrówka 337 pkt

Skład drużyny Rokit : Zuzanna Malek, Weronika Driwa, Weronika Serkowska, Edyta Gangalewska, Zofia Czaja, Magdalena Mielewczyk – opiekun Tadeusz Zblewski.

 

Klasyfikacja Chłopców:

  1. SP Czarna Dąbrówka 384 pkt
  2. SP Jasień 346 pkt
  3. SP Rokity 282 pkt

Skład Cz. Dąbrówki :  Filip Gellert, Dominik Wenta, Gracjan Maciaszek, Adam Zganiacz, Wojciech Klejna – opiekun Zbigniew Cierzan.

 

Mistrzowie gminy w nagrodę otrzymali puchary ufundowane przez Wjta Gminy i będą reprezentować gminę w finałach powiatowych.

 

Opracował : T. Gralak

Czytaj Więcej>>