Czytaj więcej: Mikołajki 2020

Jest taki jeden magiczny dzień w roku, w który pewien poczciwy Pan z siwą brodą i w czerwonym kubraczku odwiedza wszystkie grzeczne dzieci. Tym ulubieńcem wszystkich pociech jest św. Mikołaj, który w Mikołajki obdarowuje dzieci prezentami.

 

Czytaj więcej: Dożynki parafialne w Nożynie

W okrojonej formie z powodu pandemii koronawirusa, nie tak hucznie jak w latach poprzednich parafianie z Nożyna podziękowali za plon. Na początku odbyła się uroczysta msza święta. Zgodnie z tradycją gospodarze wraz z gośćmi uroczystości przemaszerowali z kościoła na plac koło sali wiejskiej.

 

Czytaj więcej: Budowa drogi w Nożynie

Opublikowane zostały oficjalne wyniki naboru wniosków na budowę i remonty dróg w  ramach  dofinansowania  unijnego PROW. Złożony przez nas wniosek  pn. ,, Przebudowa drogi lokalnej na osiedlu mieszkaniowym w miejscowości Nożyno” uzyskał akceptację i otrzymał dofinansowanie w wysokości 63,63% kosztu inwestycji.

 

Czytaj więcej: Zagospodarowanie terenu przy świetlicy w Nożynie

Dobiega końca inwestycja realizowana przez Stowarzyszenie „LOKO-MOTYWA” w ramach projektu pn.: „Remont wraz z modernizacją wejścia do świetlicy wiejskiej w Nożynie oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku” współfinansowana jest ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt.:

 

Czytaj więcej: Remont drogi w Nożynie

Zakład Gospodarki Komunalnej zakończył zadanie ułożenia nowej nawierzchni na drodze osiedlowej, wewnętrznej w miejscowości Nożyno. Prace obejmowały odtworzenie geodezyjne działki, wykonanie koryta drogi, ułożenie warstwy stabilizacyjnej z kruszywa, montaż  oporników oraz ułożenie kostki „polbruk”.

 

Czytaj więcej: Nadanie Imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Nożynie

Data 10 stycznia 2020 roku wpisze się na stałe w karty historii naszej szkoły. Tego dnia społeczność Gminy Czarna Dąbrówka świętowała wielką uroczystość – nadanie Szkole Podstawowej w Nożynie imienia Świętego Jana Pawła II.

 

Czytaj więcej: III Orszak Trzech Króli w Nożynie

Po raz trzeci parafia pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Nożynie zorganizowała Orszak Trzech Króli. Głównym celem II Orszaku było uczczenie święta II Króli oraz spotkanie katolickich rodzin, połączone z radosnym kolędowaniem.