Czytaj więcej: Wybory uzupełniające na sołtysa w sołectwie rokity

Dnia 28 października 2021 r. odbyło się Zebranie Wiejskie Sołectwa Rokity w sprawie wyborów uzupełniających Sołtysa Sołectwa Rokity - zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Czarna Dąbrówka

 

Czytaj więcej: Modernizacja szlaku  pieszo-jezdnego w  Rokitach

Spółdzielnia Usług Handlowych Rokitki wykonała po przetargowe zadanie pt. ,,Modernizacja szlaku pieszo-jezdnego w Rokitach”. Zadanie finansowane jest z środków własnych tj. z budżetu gminy i funduszu sołeckiego.

 

Czytaj więcej: III Święto Ziemniaka w Rokitach

10.10.2021r. na placu wiejskim przy jeziorze w Rokitach odbyło się III „Święto Ziemniaka”. Tegoroczne święto rozpoczęło się od przemarszu Klubu Morsów nad jezioro wiejskie, po czym zaczęło się wielkie "morsowanie" w jeziorze Rokickim.

 

Czytaj więcej: Dożynki Gminne 2021

4 września 2021 r. odbyły się po rocznej przerwie, dożynki Gminy Czarna Dąbrówka. Gospodarzem dożynek było Sołectwo Rokity a głównym organizatorem Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce.

 

Czytaj więcej: Wybory uzupełniające na sołtysa w sołectwie Rokity

Dnia 4 sierpnia 2021 r. odbyło się Zebranie Wiejskie Sołectwa Rokity w sprawie wyborów uzupełniających Sołtysa Sołectwa Rokity - zgodnie z Zarządzeniem nr 78/2021 z dnia 26 lipca 2021 roku

 

Czytaj więcej: Przebudowa drogi gminnej Rokity - Kłosy

Zakończyliśmy zadanie inwestycyjne w sołectwie Rokity pn. "Przebudowa drogi gminnej Rokity-Kłosy”. Projekt remontu drogi został w 50% dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Czytaj więcej: Wybory uzupełniające Sołtysa Sołectwa Rokity

Zarządzenie nr 78/2021 Wójta Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 26 lipca 2021 r. w sprawie: przeprowadzenia wyborów uzupełniających sołtysa Sołectwa Rokity w Gminie Czarna Dąbrówka powołania pełnomocnika ds. wyborów sołeckich i ogłoszenia kalendarza wyborczego.

 

Czytaj więcej: Festyn Rodzinny w Rokitach

W sobotnie popołudnie 10 lipca 2021 roku na placu wiejskim przy jeziorze w Rokitach odbył się letni festyn rodzinny. Nie zabrakło licznych konkursów i zabaw z nagrodami dla najmłodszych oraz pokazów strażackich.