62cf5b1e80c4d1435499abc16317bb8f.jpg

Zapraszamy na Letni Jarmark z Rybką w Tle

W związku z realizacją przez Gminę Czarna Dąbrówka wydarzenia „Letni festyn z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie”, Wójt Gminy Czarna Dąbrówka serdecznie zaprasza mieszkańców Gmin z obszaru RLGD „Pojezierze Bytowskie” do wzięcia udziału w  w/w festynie, który odbędzie się 28.09.2019r. od godziny 15.00przy jeziorze w Unichowie.

Najważniejszym celem imprezy jest wspieranie rybackiego dziedzictwa kulturowego na obszarze RLGD PB oraz promocji i wzmocnienia znaczenia sektora rybnego. Atrakcjami imprezy min.  będzie  pokaz kulinarny –zupa rybna wraz z degustacją, występy lokalnych artystów, animacje dla dzieci, konkurs kulinarny. Podczas festynu zostaną udostępnione stoiska, na których artyści z obszaru działania RLGD „Pojezierze Bytowskie” będą mogli zaprezentować swoją działalność, wystawiając wszelkiego rodzaju rękodzieła.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców z  obszaru RLGD „Pojezierze Bytowskie” do aktywnego udziału w imprezie poprzez uczestnictwo w konkursie kulinarnym  na najsmaczniejszą  pastę lub sałatkę rybną.

Całość imprezy wraz z konkursami, animacjami dla dzieci  realizowane są w ramach projektu „Letni jarmark z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie” współfinansowanego ze środków Europejskiego  Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym  „Rybactwo i Morze”.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronach internetowych: Gminy Czarna Dąbrówka

 

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel: „Wspieranie rybackiego dziedzictwa kulturowego na obszarze RLGD PB poprzez organizację letniego jarmarku z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie ".

Operacja realizowana jest w: województwo pomorskie, powiat bytowski, gmina Czarna Dąbrówka, 77-116 Unichowo.

************************************************************************************

 

Letni festyn z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie

28.09.2019r. od godziny 15.00 przy jeziorze w Unichowie odbył się „Letni festyn z rybką w tle”. Najważniejszym celem imprezy było wspieranie rybackiego dziedzictwa kulturowego na obszarze RLGD PB oraz promocji i wzmocnienia znaczenia sektora rybnego.

Atrakcjami imprezy był występ zespołu Kaszubskiego „Niezabôtczi” z Jasienia,  pokaz kulinarny – zupa rybna wraz z degustacją, występy lokalnych artystów w tym Damiana Zander oraz młodych wokalistek z GCKiB Czarna Dąbrówka i z GOKu Kołczygłowy .

Nie zabrakło także konkursów, gier, zabaw i animacji dla dzieci, były stoiska z zabawkami oraz słodkim jedzeniem.

Podczas festynu odbył się także konkurs kulinarny na najsmaczniejszą  pastę lub sałatkę rybną, w którym zwyciężyły panie z KGW „Dębowianki” za sałatkę rybną „Dębowianka”

Gwiazdą festynu i główną atrakcją był koncert zespołu „Kubryk” z Ustki, a zakończeniem imprezy była zabawa taneczna przy muzyce „DJ Krisa”

Całość imprezy wraz z konkursami i animacjami dla dzieci zrealizowana była w ramach projektu „Letni jarmark z rybką w tle przy jeziorze w Unichowie” współfinansowanego ze środków Europejskiego  Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym  „Rybactwo i Morze”.