s_800_550_16777215_01_cache_klixok2watermark_699588e29cc917c3f262c0484112fd07.png

Głównym celem projektu jest aktywizacja i integracja społeczna mieszkańców, stworzenie warunków do dalszej aktywnej działalności oraz poprawa wizerunku wsi.

Projekt będzie składał się z cyklu spotkań organizowanych od lipca do października 2019:

  1. „Dzień Rodziny”, na którym rozstrzygniemy ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny dla dzieci "Dęby za 100 lat". Dzieci otrzymają nagrody plastyczne. Na imprezie będzie mnóstwo wspólnych zabaw integracyjnych (animacja prowadzona przez wolontariuszy), wspólne śpiewy, degustacja potraw, ognisko z kiełbaskami.
  2. Kolejna akcja to „Estetyzacja wsi” - nasadzenia kwiatów w donicach, posprzątanie terenu wsi, zakończone wspólnym spotkaniem przy kawie.
  3. „Akcja powrót do tradycji” - wspólne pieczenie chleba w tradycyjnym piecu chlebowym oraz darcie pierza połączone z degustacją świeżego chleba ze swojskim masełkiem.
  4. Wspólne przygotowanie wieńca, spotkanie przy kiełbasce.
  5. Wyjazd na kaszubskie targi w Lubaniu.
  6. Wycieczka rowerowa szlakiem natura 2000 na naszym terenie zakończona ogniskiem z kiełbaskami.
  7. „Sprzątanie świata” - sprzątanie odcinka 4 km drogi dojazdowej do miejscowości, montaż drewnianej tablicy z hasłem: "Daj przykład dla dzieci i posprzątaj śmieci", akcja zakończona ogniskiem.
  8. „Święto dyni” - wspólne wykonywanie potraw i ozdób z dyni zakończone ogniskiem.

Projekt przewiduje także zakup niezbędnego wyposażenia jak: stoły, ławki, warnik, grill, osprzęt do grilla. 

Pierwsze spotkanie „Dzień Rodzinki” już 28 lipca o godzinie 15:00 na placu wiejskim w Dębach zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.

 

Projekt "Dębowianki w akcji” dofinansowany jest ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gminy Czarna Dąbrówka.

logo-debo.jpg