Czytaj więcej: SPOTKANIE WIGILIJNE W UNICHOWIE - TO JUŻ TRADYCJA

12 grudnia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Unichowie poczuliśmy świąteczny nastrój. Tego dnia odbyła się, jak co roku, uroczysta wigilia świetlicowa dla wszystkich mieszkańców wsi. Zaszczycili nas swoją obecnością Wójt Gminy – Jan Klasa oraz ks. proboszcz Michał Lal.

 

Czytaj więcej: Remont drogi wojewódzkiej 212 na odcinku Kartkowo – skrzyżowanie Nożynko

W maju br. wyremontowany został 3 km odcinek drogi wojewódzkiej 212 Kozin-Czarna Dąbrówka. Pozostały odcinek 2 km ma być wyremontowany wiosną przyszłego roku. Zdeklarowany został już wtedy remont odcinka od Kartkowa w kierunku Nożyna.

 

Czytaj więcej: Letni Festyn Rodzinny w Unichowie

18 sierpnia 2018 roku, na placu przy świetlicy wiejskiej w Unichowie odbył się coroczny Festyn Rodzinny dla mieszkańców sołectwa. Organizatorem festynu było sołectwo Unichowo i Koło Gospodyń Wiejskich „Unichowianki”.

 

Czytaj więcej: Sportowo-integracyjna sobótka w Unichowie

Mimo iż, sobotnia aura od samego rana była zniechęcająca to wieczorem nastroje i pogoda dopisała.  Sobótka w Unichowie rozpoczęła się na sportowo. Zaczęliśmy od wspólnego marszu z kijkami wokół naszego jeziora, następnie dzieci i dorośli wzięli udział w podchodach i wytrwale szukali kwiatu paproci.

 

Czytaj więcej: Budowa placu rekreacyjnego w Unichowie

Znakomitą informacje przekazujemy Sołectwu Unichowo. Rybacka Lokalna Grupa Działania ,,Pojezierze Bytowskie” rozpatrzyła pozytywnie wniosek pn. ,,Rozwój infrastruktury rekreacyjno-turystycznej przy jeziorze w Unichowie”. Wniosek uzyskał wysoką 43 na 50 punktową ocenę pod katem spełnienia kryteriów wyboru LSR.

 

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Unichowie

Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej w Unichowie zorganizowano wspólne spotkanie przy kawie i pysznych ciastach. Na spotkaniu obecny był Sołtys Kazimierz Szczegielniak oraz Radny Roman Zwolski zaszczycił nas także swoją obecnością Wójt Gminy Jan Klasa.